Víno jako lék

Víno jako lék

Jste radši pivaři nebo vinaři? Ať už jste odpověděli jakkoli, dle vědců je alkohol v malém množství zdraví prospěšný. Pokud pijete raději víno a denně si dopřáváte skleničku, neděláte pro své zdraví vůbec nic špatného. Víno totiž může mít blahodárné účinky na naše zdraví, pleť i náladu. Je však nesmírně důležité dodržovat jeho vypité množství, a to maximálně jednu skleničku denně.

vinná réva

Dle výzkumů víno posiluje imunitní systém a ti, kdo vypijí denně byť jen malé množství vína, jsou méně nemocní. Je to díky antibakteriálním a antivirotickým účinkům. Víno také obsahuje látku zvanou resveratrol, který dokáže chránit naše buňky před zhoubným bujením a právě červené víno může být nápomocné při léčbě určitých druhů rakoviny. Buňky http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/kompartmentace-bunky melanomu jsou díky červenému vínu citlivější na terapii ozařováním, a tudíž se léčba nemocného člověka stává účinnější. Také se po vypití sklenky vína cítíte dobře? Může za to hormon štěstí serotonin, který se po napití uvolňuje do krevního oběhu a zvyšuje tak jeho koncentraci. Pravidelným pitím vína také snižujeme riziko infarktu, pomáháme předcházet kornatění tepen a vzniku trombóz, a také lze díky flavonoidům, obsaženým ve vínu, rozpustit krevní sraženiny. Naše pleť bude lépe odolávat slunečnímu záření a také se nám zlepší sexuální život.

červené víno

Výčet některých pozitivních účinků máme za sebou, ale jaké červené víno k pití vybrat? Na trhu je ho k dostání spoustu, můžeme vybírat vína dle země výroby, odrůdy, třídy nebo třeba zbytkového cukru. Můžeme narazit také na nekvalitní vína, proto je třeba vína kupovat u ověřených dodavatelů, případně si nechat s výběrem vína poradit. Jedny z nejkvalitnějších červených vín mají původ ve Francii. Takovým vínem je i víno z odrůdy Carmenere https://iwc-club.cz/cze_m_Nabidka_Odrudy_Carmenere-294.html. Jsou to vína mimořádně kvalitní, velmi koncentrovaná a hustá s vůněmi švestek, višní a borůvek. Ideální jako prevence civilizačních onemocnění, nemyslíte?