Pohodlí na vaší zahradě snadno a rychle

Pohodlí na vaší zahradě snadno a rychle

Existuje spousta druhů zahrad, a ty se odvíjejí od práce, kterou své zahradě věnujeme. Ovšem i lidé, kteří nemají kvůli zaneprázdněnosti mnoho času na práci na zahradě, chtějí svůj venkovní prostor pro odpočinek. Jak tedy zařídit co nejrychleji esteticky příjemnou a pohodlnou zahradu?

zahrada

Soukromí

Základem pro soukromí je kvalitní oplocení. Mnohdy však trvá stavba plotu dlouho, po pozemku se vám neustále někdo courá, a za závratnou částku získáte jen polovičatý pocit soukromí. Nejoblíbenější volbou jsou poslední dobou nasouvané ploty. Cena betonového plotu je většinou nižší, než ceny jiných plotů, zároveň jej však můžete mít hotový během pár hodin, a vydrží desetiletí. Do betonového plotu si můžete zvolit libovolnou výplň, od dřeva, přes plat, po beton. Design i výška je jen a jen na vás. Navíc vám kromě soukromí zajistí i bezpečí před podhrabáváním zvěře. Pro stavbu betonového plotu dle vašich požadavků, kontaktujte firmu, která se touto prací zabývá a má zkušenosti. V poměru cena, kvalita, výkon bude nejlepší variantou firma MPC.

Povrchy

Ačkoliv záhonky plné květin a velké travnaté plochy působí neskutečně, jejich údržba je náročná jak časově, tak fyzicky. Jednodušší volbou bude kombinace dlažby, kůry, a celoročních keříků.

betonová zahrada

Osvětlení

Osvětlení zahrady je důležité pro večerní užívání. Chcete-li ušetřit na stále rostoucích cenách elektřiny, můžete pořídit solární exteriérová světla, která se přes den sama napájí sluneční energií, a večer vytvoří na vaší zahradě krásné romantické osvětlení.

Nábytek

I co se nábytku týče, musíte myslet na víc, než jen design. Především vybírejte nábytek z materiálů, které se dobře udržují. Zatímco dřevo je potřeba pravidelně natírat, ratan zase není dobré nechávat na sluníčku. Plastový nábytek dlouho nevydrží a nevypadá nejlépe. Dobře natřený kovový nábytek s pohodlným polstrováním bude ideální volbou pro vaši zahradu.