Peníze došly, co dál

Peníze došly, co dál

Do nemilé situace, kdy nemáte na splátky úvěrů, kreditních karet či kontokorentů, se můžete dostat, ani nevíte jak. Důvodem může být propuštění ze zaměstnání nebo dlouhodobá pracovní neschopnost, rozvod nebo úmrtí partnera či jiného rodinného příslušníka. S žádnou z těchto situací člověk nepočítá, v době poskytnutí úvěru je na tom finančně dobře a splácení běží roky jako po másle.
panáček v kamenech.jpg

Neházejte flintu do žita

Mít nedostatek peněz není nic příjemného, krátkodobě se to dá zvládnout pomocí úspor nebo za pomoci finančního přispění rodiny, ale pokud se jedná o delší časový úsek, je třeba se k situaci postavit čelem a začít ji ihned řešit. Odkládáním samo nic nezmizí, naopak, problémy se mohou jen a jen zhoršit. Důležité je zachovat chladnou hlavu, zdravý rozum a nebát se říct si o pomoc či radu.
svítící kelímek.jpg

Jak na to

Nejprve zkuste srazit výdaje na nejnižší možnou hranici, především co se týká nákupu jídla a hygienických potřeb. Večeře uvařená doma také vyjde levněji, než ta v restauraci, stejně tak si můžete připravit ranní kávu do termohrnku než zbytečně platit za tu z kavárny. Řešením je také pozastavení plateb na různá spoření.

Pokud máte doma věci, které už nepoužíváte, zkuste je prodat v bazaru nebo prostřednictvím internetu. Někomu dalšímu jistě nějakou tu službu ještě udělají a vy z toho budete mít nějakou tu korunu do rozpočtu.

Další zaměstnání

Jednou z možností, jak posílit rozpočet je i nějaký ten „vedlejšák“ nebo práce na doma. Věřte tomu, že na přechodnou dobu se to jistě zvládnout dá.

Jestliže se budete řídit těmito několika dobře míněnými a osvědčenými radami, určitě vám to pomůže v překlenutí náročného finančního období a vše se zase časem vrátí do normálu. Když budete sedět doma se založenýma rukama a čekat na zázrak nebo dědictví po zámožné tetičce, tak asi budete zklamáni, protože zázraky se nedějí.