Jen bílá to může být…?

Jen bílá to může být…?

Dle oblíbené barvy lze rozpoznat blíže charakter osoby. Jak je to s oblíbenou barvou u automobilu? Určitě barva má rovněž svůj podíl při výběru vhodného vozu. Jak je barevnost automobilu vnímána z pohledu nejen bezpečnosti?
fialové cabrio

Proč je královnou u automobilu bílá barva?

Opodstatnění je hned několik. Tak prvně je barvou, která je velmi dobře vidět. Především tento fakt platí v rámci bezpečnosti, neboť se tak stává barvou nepřehlédnutelnou na silnicích. Obliba bílé barvy v rámci výběru automobilu je dlouhodobě celosvětovou záležitostí. Bílá barva se drží řadu let na první příčce, zdá se býti neporazitelnou. Proč?

Své prvenství na pomyslném trůnu bílá barva zaujala už roku 2011 a je tomu tak doposud, tj. každým rokem. Dokonce v loňském roce 2016 bílá barva zvýšila svůj náskok o několik procent. Možná překvapivým faktem rovněž je, že bílá barva vydrží nejdéle čistá, tudíž nepotřebuje časté mytí. Co se týče automobilových značek, tak nejvíce vyrobených a prodaných bílých vozů je v rámci české značky Škoda, dále pak jsou to automobily značek, jako například Renault, Audi, Kia či Volvo.

Vhodnost bílé barvy z jiného pohledu

Bílý automobil je velmi oblíbený i pro podnikatele, neboť je zcela ideální pro různé polepy a nápisy v rámci reklamy nejen ohledně podnikatelské činnosti. Bílá barva se tímto stává nejlepší volbou, neboť se jedná o ideální barevný podklad pro tyto účely.

Jak je to s ostatní barevnou škálou?

I když by se mohlo na první pohled zdát, že celosvětový automobilový průmysl nehýří barevnou paletou, není tomu zcela až tak jednoznačně. Velmi oblíbenou, a po bílé barvě druhou nejoblíbenější, je stříbrná a poté též šedá. Jedná se o barvy, které jsou více voleny pány řidiči. Své místo v oblíbenosti zaujímá i klasická černá.

Zatímco pastelové barvy ustoupily do pozadí, naopak stoupl podíl v oblíbenosti hnědé barvy. V příčce oblíbenosti si o nějaký ten stupínek polepšila modrá. Prognóza říká, že by se do popředí měla nyní postupně dostávat i zelená.
bílé bmw
Naopak mezi nejméně populární náleží fialová, žlutozelená či modrozelená. Co se týče barevnosti vozů z hlediska horší bezpečnosti, je považována právě černá, hnědá i zelená.