Bosky

Bosky

Už jste to někdy zkusili? Lidem zhýčkaným pohodlím vyzutí bot ani nepřijde na mysl. Mnozí nechápou, co všechno to člověku přinese a mnozí se taky stydí před zraky jižných lidí. Věřte, či ne, ale tato činnost je to nejlepší, co můžete svému tělu dopřát. Dříve lidi chodili bosky a bylo to pro ně běžné. V dnešní době nás při chůzi na trochu drsnějším povrchu začnou nohy ukrutně bolet. Všechno ovšem záleží pouze na tréninku a za nějaký čas si naše nohy na tvrdší povrch hravě přivyknou. To, že je nám v botě pohodlně, ještě neznamená, že je to správně. Narodili jsme se jako děti se zdravýma bosýma nohama a chůze na boso je nám přirozená.

nohy

Vliv na zdraví

Zjistilo se, že chůze s ortopedickou podrážkou chodidlům dokonce škodí a v některých zemích již osvícení doktoři začínají lidem doporučovat chůzi bosky. V dnešní době přibývá stále více lidí trpící problémy s páteří a nevyvinutou klenbou. To přičiní nevhodná obuv. Popravdě bychom ale pro zdravé nohy měli boty úplně vyzout. Chůze na boso přináší zlepšení techniky pohybu a pro toho, kdo potřebuje trochu zhubnout je skvělým pomocníkem. Navíc neustále aktivně zapojujeme mnohem větší množství kožních receptorů nohou a díky akupresurním bodům, které se nacházejí na nohou, tak ozdravujeme celé tělo z venku i ze vnitř. Všechny orgány, svaly, vazy, klouby… Každý pohyb budete vnímat intenzivněji a to je přesně to nejlepší, co vaše tělo potřebuje.

voda

Vliv na psychiku

Zdraví se nese ruku v ruce s psychikou a chůze na boso je doslova nabíječ energie. Dotekem bosých chodidel se vám dostane spojení s matkou zemí a svými kořeny. Po chvíli tréninku vaše nohy splynou s povrchem a naučí se sami podvědomě vyhýbat překážkám, aniž byste na to museli upínat takovou pozornost. Chůze naboso vrací člověku kousek našeho starého já a činí nás svobodné. Je to opravdu zvláštní, jak jen takový nepatrný krůček- vyzutí bot- dokáže pohnout s naším vesmírem a obdaří nás pocitem, jako bychom s botami sundali všechen moderní uspěchaný svět, všechny starosti z tohoto světa businessmanů a přenese nás zpět do toho světa, kdy lidé žili v souladu s přírodou a byli svobodní. Díky chůzi na boso dokážete intenzivněji vnímat nejenom pohyb, ale celý svět a vrátit se tak do dob, kdy jste byli ještě děti, a nic vás netížilo.