Jak správně usadit bazén na pozemku?

Jak správně usadit bazén na pozemku?

Chystáte se pořídit si svůj první zahradní bazén a tak přemýšlíte nad tím, jaké vybavení k tomu budete potřebovat? Možná už jste si vybrali ten pravý typ zahradního bazénu pro vás, a možná jste už i leccos slyšeli o různých druzích bazénové chemie. Soustředit byste se ovšem měli také na zajištění kvalitního podloží, na jaké svou novou nádrž umístíte. Tím spíše, pokud se bude jednat o nadzemní nafukovací nádrž, která je náchylnější k poškození.
muž pod hladinou

Jistě už vás napadlo, že zakoupený bazén nemůžete jen tak položit na vybrané místo v zahradě a naplnit jej vodou. Tímto způsobem byste totiž výrazně zkrátili životnost vašeho bazénu. Stačí jeden malý ostrý kamínek a dno fóliového bazénu se může snadno protrhnout, a to by byla škoda.
Jak tedy zajistit, aby se vám podobná nepříjemnost nestala? Dříve, než nádrž na nějaké konkrétní místo usadíte a napustíte ji vodou, je nezbytné, abyste ještě předtím vhodně upravili terén pod nádrží. Konkrétně jde o to, že zvolený prostor byste měli zbavit větší vegetace, ideálně vysypat pískem, a následně překrýt netkanou textilií. Písek se postará o to, aby se vaše napuštěná nádrž na zvoleném místě dobře usadila. Netkaná textilie zabrání prorůstání rostlin a zajistí, že vaše nádrž bude usazena na vhodném podkladu, o který se dno bazénu nemůže protrhnout, nebude po něm klouzat, ani se zde nebude hromadit zbytečná vlhkost .
kopání pod vodou
Na netkanou textilii už jste možná narazili na různých stavbách, známá je také pod pojmem geotextilie a ve stavebnictví i při zahradničení má širokou škálu využití, právě díky jejím ideálním izolačním vlastnostem. Je tedy jisté, že ji skvěle využijete i vy právě při správném usazení vašeho nadzemního bazénu tak, aby vám v žádném případě nehrozilo jeho poškození, a abyste si vysněné koupání mohli užívat ještě mnoho dlouhých let.