Dobrou noc

Dobrou noc

Spánek je důležitou součástí dne, během něj nabíráme nové síly a regenerujeme unavený organismus. A tak je více než důležité, abychom tuto třetinu dne strávili, pokud možno na kvalitním lůžku. Základem všeho je rošt a matrace .
Během noci odpočívají všechny naše části od kloubů přes svaly až po mozek. V mládí se člověk vyspí takřka všude a na všem, ale s přibývajícím věkem ubývá kvalitního hlubokého spánku, proto je zvláště důležitý výběr kvalitní matrace a také lůžkovin.
spánek na břiše.jpg
Za kvalitu je dobré si připlatit
Samozřejmě, že je to i otázka peněz, ale myslete na to, že nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci. A pokud se týká spánku, určitě to nebudou vyhozené peníze. Navíc se jedná o investici na několik dalších let. Při výběru se vyhněte levným matracím, na které lákají různé reklamní akce, tyto produkty nebývají vyrobeny z kvalitního materiálu a nejsou ani dostatečně vysoké. Během několika málo měsíců se při dennodenním používání proleží a budete ji moci vyhodit. Dalším prvkem, který by kvalitní matrace měla mít, je antibakteriální potah. Opravdu kvalitní matrace by měla mít životnost podle typu materiálu, ze kterého je vyrobena, v rozmezí od pěti (pěnové) do deseti (pružinové) let.
hračka v posteli.jpg
Která je ta pravá
Při samotném výběru si v první řadě zjistěte tvrdost, ta je důležitá s ohledem na vaši váhu, označena bývá T1-T5. Pokud spíte společně s partnerem a každému vyhovuje jiná tvrdost, i toto má řešení a tím jsou tvz. oboustranné matrace (každá se stran má jinou tvrdost). Při volbě tvrdosti také záleží na tom, v jaké poloze noc trávíte a jaká je vaše hmotnost, rozdíly jsou také mezi tím, co vyhovuje ženám a mužům, něžnějšímu pohlaví vyhovuje spíše měkčí.
Obzvláště pečlivě byste měli vybírat matraci pro dítě, a to i z toho důvodu, že se vyvíjí a roste.