Co umístit na parapet?

Co umístit na parapet?

Každý domov disponuje okny, kterých součástí je i parapet. Ten není dobré nechávat bez povšimnutí, protože je možné na něho umístit velké množství dekorativních prvků, které z vašeho domova udělají ještě útulnější místo.
čaj na knihách

▪        KVĚTINY

Není na škodu mít doma i malý kousek přírody. Ten si můžete vytvořit pomocí okrasných květin nebo rostlin. Ty bezesporu světlo potřebují, takže není lepšího řešení, než je umístit přímo na parapet. Pokud bydlíte v domě, můžete si nimi vyzdobit i ten venkovní. Obzvláště v letním období se budou na vašem domě – nádherně vyjímat.

▪        DEKORACE

Pokud patříte mezi milovníky všech druhů dekorací a nemáte rádi nevyužitý prostor, rozhodně si nějaké menší předměty postavte i na váš parapet. V dětském pokoji to můžou být drobné hračky, díky čemu využijete i jejich praktické uskladnění. V obýváku naopak nějaké druhy moderních sošek, vázy nebo svíčky.
dřevo u okna

▪        OSVĚTLENÍ

Báječným řešením, jak využít prostor pod okny více než účelově, je připevnit si na parapet osvětlení. Můžou to být různé lampiony, světýlka nebo praktický LED pásek. Tímto způsobem vyřešíte i nepřímé osvětlení, které oceníte především ve večerních hodinách. Dětem tak můžete usnadnit i usínání, kdy místo lampičky na noční svícení využijete světlo pod oknem do doby, než usnou.
mušle na parapetu

▪        VÝZDOBA

Tématická výzdoba je něco, co chcete, aby bylo vidět. A je to také chlouba, o kterou se toužíte podělit i s ostatními. V zimě si můžete na parapet dát nepřeberné množství vánočních dekorací, které budou i svítit. Na jaře velikonoční detaily (zajíce, vajíčka, „kočičky“), které doplníte jarními květinami a v létě vše, co připomíná sluníčko, vodu a pohodu. Vynikající jsou slunečnice (třeba i ty umělé) nebo motivy moře (klidně i vzpomínkové předměty z dovolené).
V případě, že máte rádi jednoduchost a rychlý úklid, nechte si místo pod vašimi okny volné a časem uvidíte, jestli vám to takhle postačí nebo na váš parapet umístíte nějakou podívanou.