Co umístit na parapet?

Co umístit na parapet?

Každý domov disponuje okny, kterých součástí je i parapet. Ten není dobré nechávat bez povšimnutí, protože je možné na něho umístit velké množství dekorativních prvků, které z vašeho domova udělají ještě útulnější místo.
čaj na knihách

KVĚTINY

Není na škodu mít doma i malý kousek přírody. Ten si můžete vytvořit pomocí okrasných květin nebo rostlin. Ty bezesporu světlo potřebují, takže není lepšího řešení, než je umístit přímo na parapet. Pokud bydlíte v domě, můžete si nimi vyzdobit i ten venkovní. Obzvláště v letním období se budou na vašem domě – nádherně vyjímat.

DEKORACE

Pokud patříte mezi milovníky všech druhů dekorací a nemáte rádi nevyužitý prostor, rozhodně si nějaké menší předměty postavte i na váš parapet. V dětském pokoji to můžou být drobné hračky, díky čemu využijete i jejich praktické uskladnění. V obýváku naopak nějaké druhy moderních sošek, vázy nebo svíčky.
dřevo u okna

OSVĚTLENÍ

Báječným řešením, jak využít prostor pod okny více než účelově, je připevnit si na parapet osvětlení. Můžou to být různé lampiony, světýlka nebo praktický LED pásek. Tímto způsobem vyřešíte i nepřímé osvětlení, které oceníte především ve večerních hodinách. Dětem tak můžete usnadnit i usínání, kdy místo lampičky na noční svícení využijete světlo pod oknem do doby, než usnou.
mušle na parapetu

VÝZDOBA

Tématická výzdoba je něco, co chcete, aby bylo vidět. A je to také chlouba, o kterou se toužíte podělit i s ostatními. V zimě si můžete na parapet dát nepřeberné množství vánočních dekorací, které budou i svítit. Na jaře velikonoční detaily (zajíce, vajíčka, „kočičky“), které doplníte jarními květinami a v létě vše, co připomíná sluníčko, vodu a pohodu. Vynikající jsou slunečnice (třeba i ty umělé) nebo motivy moře (klidně i vzpomínkové předměty z dovolené).
V případě, že máte rádi jednoduchost a rychlý úklid, nechte si místo pod vašimi okny volné a časem uvidíte, jestli vám to takhle postačí nebo na váš parapet umístíte nějakou podívanou.