Bolest hlavy – příčiny a řešení

Bolest hlavy – příčiny a řešení

Jistě to znáte. Nejčastější bolest, která provází náš život – je bolest hlavy. Zpočátku nevinný problém, který však může být následkem špatného životního stylu nebo naopak ukazovatelem toho, že se náš zdravotní stav zhoršuje. Jak nad ni ale vyzrát nebo zmírnit její intenzitu v případě, kdy to potřebujeme?
nemocná paní

Nástup vyčerpání

Pokud se při našem duševním i fyzickém výkonu příliš přetěžujeme, naše tělo to nenechá bez odezvy. Dá nám jednoznačně pocítit, že je načase zvolnit a dopřát si odpočinek. Může se jednat o případy pracovního napětí a obětování příliš velké energie na to, co pokládáte za nezbytné.
I v případě, že jste doma a propadne vás pocit oslabení a o slovo se začne hlásit vaše hlava, která je dle vás na spadnutí, může to být následkem stresu nebo nedostatku odpočinku. Pochopitelně, že pak máte pomyšlení pouze na to, lehnout si a modlit se, ať vám všichni kolem dají pokoj.
rozrušená žena
Co na to pomáhá?
Zcela jistě vás pocitu přetížení a vyčerpání zbaví to, když se na chvíli zastavíte a dopřejete vašemu organismu, ať nasbírá nové síly. Nemějte obavy, vzít si v práci i den volna a dopřát si den nicnedělání. Nezbytnou součástí odpočinku je i potřeba doplnit vitamíny a minerální látky. Kromě ovoce, které jich obsahuje více než dost, si nezapomínejte dopřát i vitamínové doplňky ve formě tablet.Zinek, hořčík, vitamín C nebo vápník, byste měli brát pravidelně.
chlap v křesle

Příchod nemoci

Prvním ukazovatelem toho, že se necítíte právě nejlépe a v plné síle je to, když vás propadne bolest hlavy. Může to mít na svědomí i skutečnost, že na vás obrazně řečeno „leze nějaká nemoc“. Je to první příznak, který byste neměli ignorovat, ale naopak, být ve střehu a připravit se na to, že ji vyležíte.
Nezanedbejte ani návštěvu u vašeho obvodního lékaře, který zhodnotí váš stav a v případě, že to bude nevyhnutelné, předepíše vám vhodné léky, díky kterým všechny vaše bolesti zmizí.