Testosteron

Testosteron

Celé tělo, ať už mužské nebo ženské je tak dokonale vyvinuto, až se každý vědec pozastavuje nad tím, jak to může fungovat. V našich tělech máme tolik úžasných věcí, které jsou tak malinké, že je ani nevidíme a dokáží toho tolik udělat a zařídit, že si to nedokážeme vlastně ani trochu představit. Už jednotlivé buňky, krvinky, destičky a cokoliv miniaturního v našem těle dokáže fungovat tak, aby to dohromady dávalo tak obrovské fungující tělo, velkou dokonalou jednotku, která dokáže existovat, a dokonce se i rozmnožit a předat svou genetickou informaci dál. Je neuvěřitelné, jak má každý kousíček našeho těla svou funkci a každá buňka ví přesně, co má dělat pro to, abychom i nadále v klidu existovali.

mozek

Jak se naše tělo popere s každou nemocí bravurně, jak se každá rána, i ty velké a hluboké zahojí, jak přesně tělo ví, jaké živiny si z potravin vzít a jaké vitamíny a minerály si nechat a co konkrétně zpět poslat tělem ven. V těle je tolik jednotek, tolik malých a pro nás nijak zvláštních věcí, které jsou ale ve skutečnosti velmi potřebné. Vlastně každá tato jednotka je v těle z nějakého důvodu a dohromady s ostatními jednotkami dává právě toto tělo. Mezi velmi potřebné jednotky řadíme i hormony. Ty jsou dá se říci snad nejvíce důležité, protože bez nich bychom byli jak jako schránka z masa a kostí a nic by nefungovalo absolutně tak, jak má. Jeden z hormonů je testosteron.

testosteron

Mají jej konkrétně muži a je to pohlavní hormon. Jeho funkce je primárně taková, že se stará a o všechny „mužské“ věci. Stará se o správný vývoj pohlavních znaků u mužů, jako je růst chlupů a vousů či růst pohlavních orgánů, ale také celkový růst postavy a takové to mužnatění, abychom všichni nebyli stejní a mohli bychom rozeznat muže od ženy, i když je to v dnešní době kolikrát velmi těžké, ale vidíme, že příroda se o to usilovně snaží po celou dobu, co je lidstvo tady. Pokud je hladina testosteronu nízká, může dojít ke komplikacím – špatné zrání a tvorba spermií a různé potíže s pohlavními orgány. Je možno si testosteron koupit ve formě doplňků stravy.