Podle čeho vybírat správnou kabelku, která vám vydrží a bude se hodit ke každému outfitu?

Podle čeho vybírat správnou kabelku, která vám vydrží a bude se hodit ke každému outfitu?

Chybí vám doma kabelka, která by se hodila ke všemu? Dobrou kabelku je třeba řádně vybrat a důležitý je nejen materiál ale i třeba velikost. Jak na to?

Podle čeho vybírat správnou kabelku, která vám vydrží a bude se hodit ke každému outfitu?

Jsou ženy, které jsou kabelkami posedlé a mají jich doma několik, některé ženy ale smýšlejí spíše prakticky. Mít totiž doma třeba jen jednu kabelku, která se hodí úplně ke všemu a vydrží skoro všechno, také není špatné. Dobrá kabelka ale musí být vyrobena ze skutečně kvalitního a pevného materiálu, a pokud chcete, aby také všechno vydržela, je nutné se o ni umět co nejlépe postarat. Věci totiž potřebují péči, aby vydržely krásné a sloužily nám. Jak si tedy poradit s výběrem kabelky, která se vám nezničí po pár měsících nošení?

kožená kabelka

Je kůže tím nejlepším materiálem?

Kožená kabelka je asi to úplně nejlepší, co si můžete pořídit. Kůže patří k nejlepším přírodním materiálům vůbec, navíc se říká, že kůže čím je starší, tím je i krásnější. A to je určitě pravda. Ovšem do kůže je potřeba investovat, tedy pokud chcete opravdu pravou kůži, také je nutné naučit se o kůži pečovat, jinak se vám neodmění svými dobrými vlastnostmi a to je škoda. Pokud víte, že v kabelce nosíte hodně věcí a často ji tedy přetěžujete, není kůže úplně vhodná. Kožená kabelka by se neměla příliš přetěžovat, navíc se musí velmi šetrně čistit, je třeba dávat si pozor na vodu, protože vodu kůže úplně nemusí a můžete pak kabelku nechtěně zničit. Při správném zacházení se ale taková kabelka může stát parťákem na opravdu dlouhou dobu.

malá kabelka

Tvar i velikost

Kabelek je dneska neskutečné množství, od různých materiálů, přes nejrůznější tvary, velikosti i barvy a vzory. Universální kabelka by se ale měla hodit úplně ke všemu, co běžně nosíte, třeba do společnosti je pak dobré mít ještě jednu menší kabelku, kterou vytáhnete opravdu jen zřídka. Pro volný čas nebo do práce ale postačí v klidu jen jedna kvalitní a spolehlivá kabelka, která se dá skvěle sladit. Určitě při výběru zvažte, co doma máte za oblečení, co nejčastěji nosíte a položte si otázku, zda se kabelka k tomu všemu bude hodit.

Pozor na zatěžování kabelek větším množstvím věcí, které u sebe nosíte. Pokud budete jakoukoliv kabelku opravdu hodně přetěžovat, stane se jediné. Brzy se začne trhat, rozpadat a budete moci udělat jediné. Koupit zase novou.