Jeden z oblíbených kytarových efektů

Jeden z oblíbených kytarových efektů

Každý ať už vysoce zkušený, nebo třeba pokročilý kytarista je rád, když si může své hraní na svůj nástroj ozvláštnit něčím jiným, než hraním stejného zvuku, na který je běžně zvyklý. Existuje proto mnoho kytarových efektů, jenž lze je různě kombinovat, a tím vlastně vytváří nekonečné možnosti hraní na kytaru.

catalin belle epoch

Tyto efekty se dají rozdělit do mnoha kategorií, jako je například „Delay“, „Booster“ nebo také „Chorus“. Tyto druhy se rozdělují podle toho, jak ve výsledku znějí. Některé signál zvuku prodlužují, jiné tón opakuje nebo například efekt přidá k původnímu zvuku signál o oktávu, nebo oktávy výš či naopak méně. Mezi zřejmě nejznámějším a nejpoužívanějším typem kytarového efektu je zkreslovač, který zní agresivně a dost pravděpodobně ho naleznete ve všech metalových žánrech. Tyto kytarové efekty zajímají mnoho zkušených hudebníků a objevují se stále v oblíbených skladbách u známých interpretů a nejen nyní, ale i v dřívějších dobách, neboť první pedálový efekt vznikl už v roce 1962. Od této doby se tyto efekty neustále mění a vylepšují.

kombinace efektů

Jeden z těchto kytarových efektů se nazývá Catalinbread Belle Epoch, který je vysoce pravděpodobně inspirován nejznámějším páskovým delay s názvem Maestro Echoplex EP – 3. Jedná se o již zmíněný typ „Delay“ a „Echo“ a nepřenáší zvuk z kytary přímo. Zvuk tohoto efektu opakuje tón, avšak hlasitost se pokaždé sníží. Má dva režimy, které pomocí přepínače lze měnit a napájet jej lze pomocí 9 nebo 18voltového zdroje. Hrát s tímto efektem dokáže i například s kombinací jiných efektů vytvořit o to zajímavější hraní na kytaru a tvorba hudby je s tímto mnohonásobně působivější. Značka Catalinbread si vybudovala své jméno díky důrazu na vysokou kvalitu. Na trhu mají mnoho kytarových efektů na výběr za přívětivou cenu, takže žádný hudebník se nemusí bát, že by ho něco nezaujalo.