Plachty pro zazimování

Plachty pro zazimování


Není nic lepšího, než mít bazén na zahradě. Člověk se přes letní období může zajít schladit kdykoliv se mu zachce a nemusí se omezovat na koupaliště. Takové bazény je možné mít jak vnitřní, tak i vnější. Záleží na každém, co se mu nejvíce líbí.

venkovní bazén

Jestli máte ale venkovní bazén, pak je potřeba myslet na to, že bude potřeba jej přes zimu nějakým způsobem zazimovat a to proto, aby bylo možné jej využívat i další rok. Zazimování jistě zvládne každý. Pokud si ale myslíte, že byste to nezvládli, je možné si na to někoho objednat.

Víte, kdy je ideální teplota pro zateplení? Pokud ne, pak určitě nezoufejte, protože vám to nyní prozradíme. Nejlepší teplota pro zazimování je totiž v průměru 13°C.

Jestli je něco, na co byste nikdy před zazimováním neměli zapomenout, pak je to očištění a také uskladnění veškerého příslušenství.

Myslet byste měli hlavně na hladinu vody, kterou byste měli vždy snižovat a to minimálně o deset centimetrů. Teprve poté je ideální vyčistit stěny i dno bazénu pomocí potřebných přípravků.

Vše je potřeba důkladně uschovat a to z toho důvodu, aby se přes zimu dané příslušenství neponičilo a také nezamrzlo.

Nejdůležitější je ale zakrývání. Mnozí doporučují, že je lepší, abyste bazén rozdělili na dvě poloviny. Následně je potřeba použít plachty pro zazimování, které bazén ochrání před případným mechanickým poškozením. Nezapomeňte na to, že jakmile se na hladině vytvoří led, je ten správný čas plachtu sundat a po důkladném osušení uschovat.
interiérový bazén

Pokud nechcete, aby vám bazén přes zimu popraskal, můžete do něj umístit pet láhve. Tímto způsobem zazimovává velká spousta lidí, takže si můžete být více než jisti, že tato možnost rozhodně funguje.

Jestliže vlastníte bazén, který je nafukovací, pak nemá smysl jej na zimu nechávat stát. Raději jej vyfoukněte a uskladněte a v létě zase nafoukněte a naplňte. Nemusel by vám totiž krutou zimu tak úplně přečkat. Takhle máte alespoň jistotu, že se budete moc příští rok zase bez stresu koupat.