Oblečení pro děti není levný špás

Oblečení pro děti není levný špás

Postýlka, kočárek, plenky, přebalovací pult, oblečení, zavinovačka, hračky, chůvička, monitor dechu, kosmetika a tak dále a tak dále. Nejednomu rodiči se nad těmito slovy zatočí hrůzou hlava. Spousta si jich oddychne, že jsou rádi, že již toto období mají za sebou. Jenže dítě, než doroste do věku dospělého, vystřídá během svého vývoje nesčetné množství velikostí oblečení. Často se stává, že některé kousky má na sobě jen párkrát a jsou již malé. Ale kupujme dítěti věci o několik čísel větší, to je přeci nesmysl. Nezbývá, než se smířit s tím, že holt oblečení je spotřební zboží a bez něj to prostě nejde. Je samozřejmé, že každá maminka chce mít své dítě hezky upravené, u miminek je to jakási samozřejmost, u starších dětí však často nad perfektní upraveností vítězí praktičnost a odolnost oblečení. Jak tedy vše zkombinovat, aby nám to nezruinovalo peněženku?
Zde je pár tipů, jak se dá na oblečení pro děti ušetřit, avšak stále s pocitem, že neděláme z dítěte hastroše.

oblečení pro mimina

1. Schovat oblečení po starším dítěti, nebo podědit něco po kamarádce – toto je výborný způsob jak ušetřit, jenže ne každý má takové štěstí. Pokud však plánujete po prvním dítěti v brzké době další, určitě se vyplatí se všeho nezbavovat.

2. Nákupy v bazarech – existuje řada bazarů s dětským oblečením a to v podobě jak kamenných obchůdků, tak i na internetu. Často se dají sehnat velmi hezké, téměř nové, nebo i nenošené kousky za pár korun, chce to jen vytrvalost nebo trochu štěstí. Spousta rodinných center, kam docházejí maminky s dětmi za různými aktivitami, také pořádá sezónní „bazárky“ s dětskými věcmi, i zde se oplatí podívat.

bleší trh

3. Akce v běžných prodejnách – spousta obchodů s dětským oblečením mívá zboží v akci, tak, jak to bývá všude jinde, chce to jen přijít ve správný čas a jistě se dá i zde nakoupit výhodně a ještě k tomu velmi hezké a kvalitní kousky.

4. Levné obchody s dětským zbožím – aktuálně existuje také řada obchodů, která se netají tím, že nabízí oblečení ve velmi levných cenových relacích. Je zde potřeba počítat s horší kvalitou, co se týká odolnosti materiálů. I zde však koupíte hezké věci a v případě miminka se ani nedají či nestihnou zničit. Pokud ano, nebude vás tolik mrzet, že je nutné koupit nové a staré prostě vyhodíte.