Naprosté soukromí

Naprosté soukromí

Jak sociální sítě, tak vláda nebo vaši přátelé. Každý se snaží o to, vás o vaše soukromí nějakým způsobem připravit. Někteří lidé o vás vědí více, než si vůbec dokážete představit.
drátěný plot
Je pravda, že jsou mezi námi i ti, kterým ztráta soukromí ani vůbec nijak nevadí. Všichni ale nejsme stejní. Každý má hranici svého soukromí jinde.
Když se zamyslíme, tak například takový Facebook je úplným odhalovačem. Tady máme doslova zosobnění. Určitě jej můžeme považovat za obrovský zásah do jakéhokoliv soukromí nás všech.

A co takhle centrální registry? Ty nás také odhalují. Organizace nebo jednotlivci se mohou dostat k informacím, ke kterým by se správně dostat vůbec neměli.
Dokonce ani v elektronických knihách nemáme soukromí. Například provozovatelé mohou vidět jak dlouho a jaké knihy čteme.
I když si to vlastně ani neuvědomujeme, ve skutečnosti žádné soukromí vůbec nemáme.

Hodně můžete slýchat, že ten, kdo nedělá nic špatného, se rozhodně nemusí čeho bát.
To je sice pravda, ale to přece nemusí znamenat, že slušný člověk by měl být bez soukromí ne? Je to opravdu zvláštní.
Na soukromí existují různé pohledy. Rozhodně to jinak vidí flegmatik a rozhodně jinak technofil.

Pravdou je i to, že organizace by byly nejraději, kdyby získaly co největší množství informací o vás, aby vám mohli nabízet různé produkty, které by vám mnohdy byly vlastně úplně k ničemu. Například stát chce zase co nejvíce našich soukromých dat, aby mohl sledovat občany a to jak z důvodu ochrany, tak i pro lepší vybírání daní.

Když si tohle všechno uvědomíte, pak si dokážete jistě představit, o jak moc informací můžete ve vašem životě přijít. Někteří z nás jsou otevřeni kompromisům. Můžete si pod tím představit to, že když někomu dáte informace, pak máte pohodlí. Bohužel ani tohle není správná cesta.
sorry zavřeno
Na otázku, jak se tomu bránit bohužel není zrovna jednoduchá odpověď. Můžete se chránit například tím, že nebudete vůbec využívat sociální sítě a nebudete zbytečně navštěvovat ty stránky, které mohou získat informace o vás.
Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, určitě neváhejte navštívit .