Jak na výběr sportovních kočárků

Jak na výběr sportovních kočárků

Hledáte vhodný kočárek pro vaše nenarozené nebo již větší miminko? Pak jistě víte, že na výběr máte spousty kočárků od různých výrobců a v různém stylu provedení. Proto můžete na začátku si projít různé stránky a podívat se, jaká je vlastně aktuální nabídka kočárků a udělat si takový základní přehled. Také díky tomu zjistíte, co se vám líbí co naopak ne. Dobré je si také přečíst recenze uživatelů. Na facebooku se můžete přidat i do skupiny k jednotlivým výrobcům kočárků a tam se dočtete také spousty recenzí.

Dále je třeba zjistit, který typ kočárku bude tedy pro vás vhodný. Z jakého materiálu kočárek potřebujete a vyžadujete. Jaká kola, zda plastová nebo nafukovací. Jakou velikost kočárku, skladnost i velikost při složeném stavu. To je třeba velmi důležité a to hlavně proto, aby se vám kočárek vešel do kufru auta. Nebo jste s ním mohli jezdit MHD či vlakem.

žena s kočárkem

Popřemýšlejte také o tom, jaký máte životní styl a i podle toho vybírejte kočárek. Protože pokud plánujete s kočárkem hodně sportovat, cestovat, jezdit na výlety a zdolávat i náročnější nezpevněný terén, tak právě pro vás bude vhodný právě sportovní kočárek, který je k tomu uzpůsobený. Sportovní kočárek je robustnější, ale nemusí být těžší.

sportovní kočárek

Kočárky jsou vyrobené z odolných materiálů, ale i odlehčených. Sportovní kočárek proti směru jízdy je vhodný pro ty děti, které jsou menší a cítí se lépe, když vidí na rodiče. Rodiče jsou zas rádi, že na děti vidí, mohou si s nimi povídat a mohou u toho na sebe navzájem vidět. Některé kočárky také umožňují sportovní korbičku předělávat. Pro menší děti tak můžete jezdit proti směru jízdy a pak kočárek předělat a jezdit po směru jízdy. To má také velkou výhodu. Někdy se dětem v kočárku nelíbí a tak určitě oceníte, pokud budete moci korbičku přesunout různé po směru jízdy a zjistit tak, zda to takto dětem nevyhovuje více.