Jak na výběr sportovních kočárků

žena s kočárkem

Hledáte vhodný kočárek pro vaše nenarozené nebo již větší miminko? Pak jistě víte, že na výběr máte spousty kočárků od různých výrobců a v různém stylu provedení. Proto můžete na začátku si projít různé stránky a podívat se, jaká je vlastně aktuální nabídka kočárků a udělat si takový základní přehled. Také díky tomu zjistíte, co se vám líbí co naopak ne. Dobré je si také přečíst recenze uživatelů. Na facebooku se můžete přidat i do skupiny k jednotlivým výrobcům kočárků a tam se dočtete také spousty recenzí.

Dále je třeba zjistit, který typ kočárku bude tedy pro vás vhodný. Z jakého materiálu kočárek potřebujete a vyžadujete. Jaká kola, zda plastová nebo nafukovací. Jakou velikost kočárku, skladnost i velikost při složeném stavu. To je třeba velmi důležité a to hlavně proto, aby se vám kočárek vešel do kufru auta. Nebo jste s ním mohli jezdit MHD či vlakem.

Popřemýšlejte také o tom, jaký máte životní styl a i podle toho vybírejte kočárek. Protože pokud plánujete s kočárkem hodně sportovat, cestovat, jezdit na výlety a zdolávat i náročnější nezpevněný terén, tak právě pro vás bude vhodný právě sportovní kočárek, který je k tomu uzpůsobený. Sportovní kočárek je robustnější, ale nemusí být těžší.

sportovní kočárek

Kočárky jsou vyrobené z odolných materiálů, ale i odlehčených. Sportovní kočárek proti směru jízdy je vhodný pro ty děti, které jsou menší a cítí se lépe, když vidí na rodiče. Rodiče jsou zas rádi, že na děti vidí, mohou si s nimi povídat a mohou u toho na sebe navzájem vidět. Některé kočárky také umožňují sportovní korbičku předělávat. Pro menší děti tak můžete jezdit proti směru jízdy a pak kočárek předělat a jezdit po směru jízdy. To má také velkou výhodu. Někdy se dětem v kočárku nelíbí a tak určitě oceníte, pokud budete moci korbičku přesunout různé po směru jízdy a zjistit tak, zda to takto dětem nevyhovuje více.