Být bez plísně

Být bez plísně

Věřte mi, že odvětrávání je opravdu hodně důležité. Vzpomínám si, jak třeba můj otec chtěl taky mít odvětrávání v šachtě anebo když třeba můj strejda bydlel v panelovém domě, tak tam taky chtěl mít odvětrávání. A to hlavně z toho důvodu, aby se tam nedělala plíseň. Věřte mi, že když máte doma plíseň, tak je to opravdové peklo a horor. Protože já žiji na vesnici se svým synem a dcerou, tak musím vám říct, že když máme doma plíseň ve starém domě, tak je to úplná pohroma. Opravdu těžko se toho zbavíte. Ano, vezmete sice nějaký sprej proti plísni a hadr, který vždycky tu plíseň zničí.

Odvětrávání by mělo být samozřejmostí.

Jenomže vždycky tam zůstanou nějaké spáry, takže se z nich třeba za týden udělat píseň nová. A opravdu plísně se opravdu jenom tak nezbavíte. Chce to opravdu kvalitní odvětrávání, protože proud vzduchu zabraňuje tvorbě plísně. Ze začátku jsem opravdu na to byla skeptická, protože jsem si nedokázala představit to, že by nějaké odvětrávání opravdu zamezilo vzniku plísně. Nebo se mýlím? Proto jsem se raději podívala na odborné webové stánky taurisplus.cz, kde je všechno podrobně popsané a taky popsáno to, jak třeba zamezit tomu, aby bylo doma špatné prostředí.

Odvětrávání je důležité.

Myslím si, že právě odvětrávání panelových domů nebo šachet, ale taky soukromých bytů či domů je opravdu důležité a kvalitní, abyste potom mohli žít doma plnohodnotný život. Myslím si, že tohle hodně lidí by mělo brát v potaz a myslet na to, že pokud člověk žije tam, kde je plíseň, tak to samozřejmě není vůbec zdravé a ničí to lidské zdraví. Já sama jsem si řekla, že kdybych měla stavět nový dům, tak bych si dala opravdu záležet na tom, aby tu bylo odvětrávaný, abych už konečně se zbavila všech těch plísní, které nejsou vůbec zdravé a taky navíc esteticky vypadají opravdu hrozně. Takže bych si dala záležet na kvalitě stavby, aby se ni takové již nedělalo.