Článek 11 a 13 o autorském právu

Článek 11 a 13 o autorském právu

Stovka tisíc lidí vyrazila do ulic demonstrovat proti budoucímu rozhodnutí evropských poslanců, kteří tento návrh přijali, a stal se tak již platný. V praxi to znamená, že již bude účinným za dva roky. Tato zasedání a rozhodnutí se uskutečnilo 26. 3. 2019. Ve světě tato situace vyvolala jedny z největších hromadných demonstrací, především mladých lidí, tato hrozba zasáhla jejich budoucnost a podobu na sociálních sítích. V boji podepsalo petici přes miliony lidí. Přestože bylo i toto klíčovou zábranou, parlament nevzal na něj zřetel a pokračoval v projednávání dál. Články hovoří a upravují autorská práva týkající se od vyhledávání na internetových prohlížečích přes ochranu Youtube před nevhodným obsahem.
padající hvězda
V běžných situacích tato změna přinese hodně složité situace, které si neumí představit skoro nikdo. Nejvíce zasáhne tvůrce platformy Youtube videí, kteří budou kontrolováni pod velkou cenzurou. Co se však stane, když kontrola zhodnotí, že se jedná o nevhodný obsah. Jaký bude trest? A co je vůbec nevhodným obsahem? To je zatím v budoucnosti. Jak bude ovlivněn online marketing? Stát tyto národní pravidla musí převzít, ale má právo si je trochu jinak vyložit a upravit po svém.
zákony a kladivo
Běžní uživatelé používající vyhledavač k informacím a jednotlivým stránkám by měli nepřehledné a složité vyhledávání bez krátkých perexů, které nám vždy shrnou veškerý obsah článku se zahrnutým klíčovým slovem. Po změně by žádné perexy neexistovaly a my bychom museli hledat pouze podle názvů stránek. Pro většinu z nás je asi tento zdlouhavý postup nepředstavitelný a zbytečnou ztrátou času. Studenti často využívají internetové vyhledavač jejich webové stránky jako učební materiály, které obsáhnou učivo ze široké perspektivy.
Nyní musíme jen čekat, jak vše dopadne a jak nás to jako běžné uživatelé internetu ovlivní.
Myslíte si, že toto rozhodnutí bylo správným krokem EU či nikoliv? Způsobí toto právo velké potíže a komplikace?