Azurové chorvatské pobřeží vás nikdy nezklame

Azurové chorvatské pobřeží vás nikdy nezklame

Možná jste se letos poprvé rozhodli vyrazit na dovolenou do zahraničí a právě váháte, kam m by to mělo být. Jistě v tom případě dáte přednost nějaké osvědčené destinaci, která vás v žádném případě nezklame. Destinaci, která od nás není ani příliš daleko, je tam poměrně bezpečno a nehrozí vám, že by vám podobný výlet vyprázdnil vaši peněženku. A přesně takové je Chorvatsko autobusem.
Pobřeží Středozemního moře je pro nás Čechy ideálně dostupné.

pláže

Pokud využijete dálkových autobusových spojů, které jsou v tomto případě ideální volbou, tak budete již druhý den po nástupu do autobusu máčet nohy ve slané mořské vodě. Vlastně většina cesty se odehrává v noci, takže si ani nestihnete všimnout, že cestujete. Autobus je pohodlný, bezpečný a rychlý způsob přepravy a jeho největší výhodou je, že staví ve všech oblíbených turistických střediscích, kam byste jen mohli chtít vyrazit. Takže v Praze nastoupíte a vystoupíte v Chorvatsku přímo na místě. Lepší už to snad ani být nemůže.

Výhodou je také to, že se v Chorvatsku dobře domluvíte. Oba jazyky mají slovanské kořeny, a pokud byste náhodou Chorvatům špatně rozuměli, tak si můžete být jisti tím, že oni vám porozumí výborně, jsou již na Čechy zvyklí. Takže se vám snadno může stát, že zde narazíte na krajany.

útes

A jistě vás potěší i to, že je v Chorvatsku poměrně levně. Levná bude vaše přeprava autobusem, levné bude vaše ubytování a přijatelná bude i vaše útrata na místě. Rozhodně se nemusíte obávat navštěvovat místní obchody a restaurace a koupit si tam to, co se vám zalíbí.

V neposlední řadě bychom jistě měli zmínit i dokonalé pláže a královsky azurové moře, které ocení nejen plavci, ale samozřejmě i potápěči. Je to zkrátka ráj pro všechny, kdo chtějí vyrazit na krásnou, levnou a bezpečnou dovolenou. Takže neváhejte, protože právě teď je ten pravý čas, zajistit si jízdenky na vaši letní dovolenou snů.