Vyplatí se trampolína?

Vyplatí se trampolína?

Než se rozhodnete koupit trampolínu, pravděpodobně se sami sebe zeptáte: mám kam trampolínu umístit?Míst může být mnoho. Vyrábí se jak menší trampolíny do domu (vhodné pro menší děti nebo na cvičení), tak venkovní trampolíny – čímž ale rozdíly ve velikostech či tvarech nekončí. U obou druhů si můžete vybrat rozměry, které se v případě typu na doma pohybují kolem 90 až 140 cm v průměru, venkovní je možné sehnat do průměru 460 cm. Na trhu se také pohybuje mnoho různých tvarů, mezi nimiž jsou nejčastější kruhové, ale obvyklé jsou i čtvercové, obdélníkové nebo dokonce mnohoúhelníkové. I tvarem lze tedy přizpůsobit Vaším prostorám.
siluety skokanů
Pokud jste našli místo, zbývá druhý krok: jakou nosnost?Nosnost trampolín se také pohybuje v určitém rozmezí, proto je třeba si naplánovat její využití. Pak už se řídíte jen popisy jednotlivých produktů.

Třetí bod, který budete pravděpodobně zkoumat, zní: co bezpečnost?Tady je také několik postupů. Pro děti je nejvýhodnější pořídit i ochrannou síť, která je k většině trampolín nabízena. Pokud se chcete věnovat jumpingu jako sportu, vyplatí se trampolína s držadlem přichystaná pro tento účel. Kvalitu jednotlivých konstrukcí či pružin můžete najít kdekoliv na internetu, pomoci si určitě nechte i zveřejněnými výsledky testů trampolín za uplynulé roky.
trampolína a děvče
Ve chvíli, kdy již trampolínu máte, zbývá poslední věc: jak o trampolínu pečovat?To není nic složitého. U venkovních typů si podle robustnosti konstrukce můžete vybrat, jestli ji necháte venku nebo uskladníte uvnitř. U kvalitnějších trampolín není problém, nechat je venku i v zimě. Pokud nechcete, aby pršelo či sněžilo do trampolíny, vyřešíte problém zakoupením ochranné plachty na překrytí. V otázkách čistoty je vše stejně snadné – trampolínu stačí v případě nečistoty otřít navlhčeným hadříkem. Pravidla stanovená na skákání jsou na Vás – v botách, bez bot, bosi – cokoliv, co je právě Vám pohodlné!

I pokud máte sebekvalitnější trampolínu, může se jednoho dne stát, že budete potřebovat dokoupit náhradní díly. Ani to by ale neměl být problém. Jen si musíte dát pozor, aby pasovaly k Vašemu typu trampolíny. Ve velkém výběru, který dnes výrobci poskytují, jistě najdete ty správné! Oprava, případně výměna dílů není nijak složitá.