Spolehlivé motorové oleje najdeš u Total oleje

Spolehlivé motorové oleje najdeš u Total oleje

Chceme-li, aby nám věci sloužili, musíme se o ně dobře starat, zajišťovat jim pravidelnou kontrolu a údržbu. A toto pravidlo platí i pro motorová vozidla. Proto by měl každý motorista jednou za rok, případně po dvou letech, dopřát svému autu servis.

silný motor

Ten by měl zahrnovat prohlídku vozidla, výměnu brzdové kapaliny, filtru paliva, vzduchu a oleje a také výměnu motorového oleje. Právě motorový olej, je z hlediska dlouhé životnosti, bezchybného provozu a snadného chodu motoru, doslova zásadní. A jaký motorový olej tedy vhodně zvolit?

Pokud jezdíte s vozidlem do autorizovaného servisu, nemusíte se bát, že by bylo použito nesprávné mazivo. Vyškolení servisní poradci i automechanici provedou servisní prohlídku podle všech norem a doporučení výrobce. Pokud však zajišťujete jeho dodání anebo i výměnu sami, pak je nutné jeho výběru věnovat náležitou pozornost.

filtr auta

Při zakoupení motorového oleje je třeba mít na paměti správnou normu oleje, tedy zvolit takový motorový oleje, který výrobce vašeho automobilu doporučuje. Mnoho motoristů však často neví, jaký olej do jejich auta patří. Tuto informaci zjistíte v servisní knížce, nebo vám ji sdělí v servisu, ale poradit by vám měl i dobrý prodavač.

Nejčastější a nejvíce používané jsou normy olejů označované jako 10W40, 5W40 a 5W30. Toto označení vyjadřuje, jak je olej při různých teplotách viskózní a na jeho vlastnostech závisí mazání a start motoru, ale třeba také spotřeba paliva.

servis vozu

Pokud hledáte opravdu kvalitní motorový olej pak vsaďte na značku, která je garancí kvality. Total olejesvým jedinečným inovovaným složením zaručují dobrý výkon motoru, snižují jeho opotřebení a zaručují výborný jízdní výkon vašeho vozidla. Z bohaté nabídky je možné si vybrat běžné druhy kvalitních olejů i dalších maziv, v různých baleních a vždy za výhodné ceny.