Pohodlí v práci

Pohodlí v práci

Pracujete-li na nějaké vedoucí pozici, je určitá šance, že máte kancelář sami pro sebe. To je asi ten lepší případ, i když si neužijete zase tak moc legrace, když s kolegy probíráte novinky a zážitky z víkendu. Většina zaměstnanců ale kancelář s někým sdílí. Ať už jsou to jeden nebo dva kolegové, případně padesát v případě velkokapacitních kanceláří. Pokaždé tam máte ale aspoň nějaký ten svůj koutek, který si můžete zařídit k obrazu svému.
poledne na budíku

Co by nemělo v kanceláři chybět

· Pohodlná židle
Základ pro mnohahodinové sezení. V případě nespokojenosti se nebojte říci šéfovi o novou. Nezapomeňte z ní ale pravidelně vstávat a protáhnout se cestou na záchod nebo do kuchyňky pro kávu, či čaj.
· Praktický stůl
Dostatek zásuvek a odkládacího prostoru, nejlépe ve tvaru L, aby se vám na něj vešlo vše potřebné a k tomu i pár zbytečností. Hlavně si na něm udržujte pořádek. Chaos nepůsobí ani na kolegy, ani na šéfa dobře.
· Květina
Oživí prostor a budete se v něm hned cítit lépe. Ať už by měla být čerstvá řezaná nebo v květináči.
· Počítač
· Psací potřeby
Obyčejné tužky, propisky, zvýrazňovače, případně plnicí pero musí být vždy po ruce.
· Poznámkový blok
Měl by být po ruce pro rychlé poznámky během telefonických hovorů nebo zapsání nějakého poznatku, či šéfovy připomínky. Nebo když si potřebujete srovnat myšlenky a zapsat úkoly a priority dne.
slon s kávou
· Kalendář
Nástěnný nebo stolní, aby vás každý den upozornil na důležité termíny, které vás čekají a na svátky nebo narozeniny kolegů. Někdo upřednostňuje kalendář v mobilu nebo počítači.
· Osobní věci
Tady záleží trochu na vaší rodinné situaci. Někdo upřednostňuje fotografie rodiny nebo domácích mazlíčků, výrobky svých dětí, oblíbený hrníček, ze kterého pijete kávu nebo nějaký talisman, či keramická figurka.
· Šanony
Mějte své písemnosti pečlivě roztříděné a založené, ať nemusíte nic dlouho hledat.