Mobilní dům aneb cesta ke snadnému a komfortnímu bydlení

Mobilní dům aneb cesta ke snadnému a komfortnímu bydlení


Tento trend bydlení začal již ve dvacátém století ve Spojených státech amerických. Bylo tomu tak z důvodu, kdy byla nezbytná nutnost cestovat za prací. Během samotného vývoje se tak stávaly postupně z karavanů vícepokojové domy.
 
Do Evropy tento fenomén efektivního bydlení přišel teprve před pár lety. Popularita neustále stoupá. Však se jedná o nejvýhodnější možnost, jak bydlet rychle, snadno a bez nutnosti hypotečního úvěru. Prioritou je i samozřejmě mobilita tohoto druhu obydlí.

zoraná louka
 
Mobilní dům je vhodný především coby dostupné bydlení pro mladé rodiny, stejně tak je ideální pro užití rekreačního obydlí u vody či na horách, používán je i na stavbách, kdy plní účel ubytovny, ideální zázemí i pro rybáře a jiné zájmové skupiny pro využití nejen jako klubovny a možného noclehu. Zcela ideální volba v rámci trvalého bydlení nejen pro seniory.
 
Tento druh obydlí je vyráběn dle technických norem. Lze se shledat i s označením mobilheim nebo mobilhomes. Předností je, že není zapotřebí mít stavební povolení ani jiné ohlášení vůči stavebnímu úřadu.
 
V rámci možností a výběru se nabízí hned několik variant. Stačí si zvolit mobilní dům dle svých představ a požadavků. Samozřejmostí je odborný a profesionální přístup. A vše za velmi příznivé ceny.
 
Domeček na kolečkách pro celoroční využití
 
Adekvátní možnost, jak bydlet ve vlastním a to velmi rychle a snadno. Prvořadá je i dostupnost takřka pro každého. Pozitivní je, že není zapotřebí chodit na úřady a žádat o hypotéku.
 
Neopomenutelným faktem je, že se jedná o velmi útulné a komfortní bydlení. Nejrychlejší cesta ke splnění snu v rámci vlastní střechy nad hlavou. Mile překvapující jsou bezpochyby i velmi nízké náklady oproti bydlení v klasickém domě.

žáby na dovolené
 
Co je zapotřebí mít předem zajištěno?
 
Prvním krokem je, že je nutné zpřístupnit cestu. Vlastnit pozemek, kde bude mobilheim stát. Nutné jsou přípojky v podobě elektřiny, vody, dopadu a případně i plynu.