Hledáte půjčku, se kterou vám bude fajn?

Hledáte půjčku, se kterou vám bude fajn?

V tom případě byste měli vyzkoušet americkou hypotéku. To je ta pravá volba pro lidi, kteří se nechtějí zbytečně omezovat a mají zájem o půjčku, která jim zajistí dostatek peněz, a přitom jim nebude klást do cesty nesmyslné podmínky.

Není proto divu, že o tento typ úvěru je mezi lidmi velký zájem. Lze to snadno poznat i podle toho, že tento typ nabídky najdete v portfoliu každého poskytovatele půjček. Jenže na to je dobré dávat pozor, protože ne v každém podání je tato nabídka tak skvělá, jak na první pohled vypadá.

euro-1029741_640

Velké rozdíly panují například mezi bankami a nebankovními společnostmi. Zatímco v bance získáte americký úvěr až poté, co splníte dlouhou řadu podmínek tak jako u všech ostatních bankovních úvěrů, v nebankovní společnosti bude vaše žádost mnohem jednodušší – a také ji tam mnohem rychleji vyřídí.

Třeba už jen proto, že v případě nebankovní americké hypotéky můžete žádat pohodlně přes internet. Stačí vám k tomu jen přístup na webové stránky společnosti, na kterých vyplníte jednoduchý online dotazník, a ten vám zabere maximálně několik minut času.

euro-2584725_640

Asi to nejdůležitější, co byste si měli rozmyslet předem, je ručení. V tomto případě vám v cestě nebudou stát žádné složité podmínky, které je třeba splnit, abyste s žádostí uspěli. Jsou jen dvě. Tou první je rozumná bonita, a tato povinnost je poskytovatelům úvěrů uložena ze zákona – nedá se tedy obejít. Na druhou stranu, její výpočet nemusí být tak přísný jako v bance, a drobné prohřešky je možné tolerovat.

Druhou, mnohem zásadnější podmínkou, je ručení nemovitým majetkem, bez toho se neobejdete.

Výhodou ovšem je, že jako záruku, můžete zvolit libovolný druh nemovitého majetku. Zkrátka můžete libovolně vybírat z toho, co máte po ruce, ať už je to byt, dům, anebo třeba pozemek. A stejně tak dobře za vás může ručit někdo druhý, pokud vy sami nemáte potřebnou nemovitost po ruce.