Exekucí to nemusí skončit

Exekucí to nemusí skončit

Zadlužit se natolik, aby vám hrozila exekuce nemovitosti, to někdy může být i otázka jednoho špatného rozhodnutí, ale hlavně nerozvážného chování v momentě, kdy víme, že naše finanční situace není plusová, ale stále se propadáme do většího mínusu. Finanční problémy se musí řešit okamžitě, jinak se exekucím nevyhnete.

V televizi nám stále nabízí jednoduché, rychlé půjčky, a tak není divu, že mnozí si při první příležitosti půjčku sjednají. Ono opravdu není složité si půjčku zřídit, ale složitější je, ji poté splácet. Změní-li se během doby naše finanční situace a nám se sníží příjmy, tak přestáváme být schopni splácet a dostáváme se do problémů. Jedna půjčka se většinou dá vyřešit, např. úpravou výše splátek, ale pokud situaci neřešíme okamžitě, nebo máme-li půjček a tím pádem splátek vícero, tak to máme velký problém.

dluhy

Dostat se do exekuce není otázkou jednoho měsíce, předchází tomu mnoho obsílek od věřitelů, od soudu a až ty poslední jsou od exekutora. Nechat vše dojít až tak daleko, je značně naivní a nezodpovědné, v této chvíli už skutečně o nemovitost můžete přijít.

Zadlužit se, to není až tak složité, ale dostat se z dluhů, to chce najít si nebankovní společnost a nechat si pečlivě zpracovat půjčku nebo leasing na nemovitost, která vám může vrátit zpět střechu nad hlavou. Počítejte ale s tím, že danou nemovitost bude muset dát do zástavy, ale pořád lepší nemovitost v zástavě, když v ní můžete nadále bydlet, než nemovitost v exekuci a jistotou, že po dražbě se budete muset vystěhovat.

smlouva

Nechat svou finanční situaci dojít až tak daleko, že je na vaši nemovitost vyhlášená exekuce, to je poslední chvíle, kdy se dá ještě něco dělat, a to sehnat si nebankovní půjčku. Protože pokud v tento moment nic neuděláte, tak už budete jen přihlížet, jak jde vaše nemovitost do dražby a vy se musíte vystěhovat.