Co vlastně potřebujete, abyste si mohli zahrát badminton

Co vlastně potřebujete, abyste si mohli zahrát badminton

Badmintonové rakety a míče

Když si pořizujete základní vybavení na tenis, nebude to zrovna levné, protože kromě sítě, tenisových raket a míčů, musíte bezpodmínečně mít spolehlivou obuv. Tenis se hraje na tvrdých površích a v sandálech či v botách na podpatku toho moc neodehrajete. Badminton je na tom však mnohem lépe, k ryze rekreační hře vystačíte se dvěma raketami a míčkem a nic jiného není třeba. Hru si užijete i bez sítě, nepotřebujete zpevněný povrch, takže si zapinkáte i na trávníku, na písečném terénu např. u vody a může hrát i v sandálech a dokonce se můžete z bot zcela vyzout. Badminton je totiž vhodný sport i pro bosonohé nadšence, kteří propagují barefoot styl – chození naboso ve volné přírodě. Mimochodem, badmintonové rakety a míče si můžete vzít s sebou třeba na výlet a zahrát si kdekoli v přírodě, kde je dostatek volného prostoru.

badmintonová raketa

Taška na badminton

Co by se vám však mohlo hodit navíc, je taška na badminton, případně batůžek, zkrátka zavazadlo, v němž bezpečně chráníte rakety a míče před poškozením, zejména co se týče výpletu raket. S taškou a batohem se pohodlně přemístíte na stanoviště, kde byste si chtěli zahrát, a batůžky i tašky využijete i pro jiné účely, např. při pohybu ve městě na nákupech, na procházkách, na návštěvách přátel a kdekoli jinde, protože jsou to víceúčelová zavazadla, vhodná pro ukládání předmětů osobní potřeby.

badmintonové míčky

Tašku či batoh na badminton využijete i pro každodenní cestování do školy nebo do zaměstnání, uložíte do nich svačinu, přezůvky, ručník, oblečení na převlečení, a samozřejmě si můžete vzít s sebou i badmintonové rakety, pokud máte příležitost o přestávkách někde hrát. Je známo, že kolegové na pracovišti, kteří spolu cestují na výlety a sportují nebo hrají kolektivní hry, mezi sebou lépe vychází, což přispívá ke stmelování kolektivu.