Čistá bazénová voda

Čistá bazénová voda

U koupání je rozhodně velmi důležitá kvalita vody, s čímž nám může pomoci chlór nebo sůl. Obě cesty mají své specifika, takže je musíme dobře zvážit.

Čistá bazénová voda

Chlórová chemie

Bazénovou vodu nemůžeme nechat jen tak stát, protože by se začala kazit a zelenat vlivem tvorbou zeleným organismům, kterým by se tu dařilo, takže ve výsledku by se ve vodě nedalo koupat. Proto se musíme o vodu skutečně dobře starat. Nejpoužívanější chemií je rozhodně chlór, protože moc nestojí, ale má skvělou účinnost. Je snad na každém veřejném koupališti, aby byla zajištěna dobrá hygiena, protože jedním bazénem projde každý den spousta lidí.

čirá voda

Dávkování bývá přímo na obalu produktu, kdy máme dva typy chloru. Ten první působí nárazově a používá se třeba při začátku sezóny. Klasický je určený pro dlouhodobé požívání, takže neškodí našemu zdraví, ale vhodné dávkování zajistí stabilní množství této látky, takže voda bude hezky čirá. Kromě klasické formy jej můžeme koupit v podobě tablet, jež plavou na hladině a postupně se rozpouští, takže účinná látka je dávkována hezky plynule a my se nemusíme o nic starat.

Použití soli

Běžný chlór se často nahrazuje solí, což je vhodné třeba u lidí, kteří na něj mají alergii. Slaná voda někomu nemusí vyhovovat, takže je to na zvážení, ovšem účinky jsou skutečně prokázané. Aby vše fungovalo, tak se používají solonizační jednotky, jenž fungují na principu elektrolýzy. Samozřejmě potřebujeme hlídat hodnotu pH, k čemuž nám pomůžou testy. Hodnota by měla být okolo 7,2. Tabletová sůl se nepoužívá jen u bazénů, ale také k úpravě vody, aby získala lepší vlastnosti.

kamenná sůl

Zbavíme se tak snadno nadbytečné koncentrace vápníku či hořčíku, což je u vody častým problém. Rozhodně nemůžeme používat obyčejnou kuchyňskou sůl, protože k tomu slouží speciální regenerační typ. Výrobek je lisován do tablet, aby bylo umožněno snadné dávkování v přesně daném množství. Původem jsou z Německa, přičemž splňují normu pro chemické přípravky, jenž nám upravují vodu. Tu můžou bez problémů pít lidé.